Pistáciovo-čokoládová torta - Tajomstvo mojej kuchyne

Pistáciovo-čokoládová torta

Maspoma

Žĺtky vyšľaháme s polovicou cukru do peny a prilejeme rozpustené maslo. Múku preosejeme, pridáme pomleté pistácie, troška soli a premiešame. Suchú zmes vsypeme do žĺtkov  a dobre prešľaháme. Bielky vyšľaháme s druhou polovicou cukru na sneh a zľahka ho primiešame do zmesi. Cesto vylejeme na dva plechy s papierom na pečenie, 2/3 na jeden a 1/3 na druhý. Pečieme v rúre vyhriatej na 160 stupňov Celzia asi 10-12 minút.

Na krém pripravíme jazmínový čaj, ktorý vylúhujeme v 150 g horúcej vody. Zmiešame mliečnu a horkú čokoládu, zalejeme ju horúcim čajom a dochutíme medom. Zmes jemne premiešavame pokiaľ sa nám čokoláda nerozpustí. Dáme zachladiť. V miske vyšľaháme maslo a postupne prilievame a zašľahávame schladenú čokoládu.

Teplé cesto zrolujeme a necháme vychladnúť. Odstránime papier na pečenie a zarovnáme okraje. Väčšie cesto prerežeme na polovicu. Vzniknú nám tri rovnaké rolky. Prvú rozvinieme, potrieme šípkovým džemom, čokoládovým krémom a znova zatočíme. Rovnako natrieme aj ďalšiu časť a stočíme ju na predošlú. Nakoniec natrieme poslednú rolku a stočíme ju na predošlé dve rolky. Postavíme zvisle na podložku a boky aj vrch potrieme zvyškom čokoládového krému. Takto vzniknutú tortu dozdobíme pomletými pistáciami , pusinkami a ovocím.

Na malinovú omáčku skaramelizujeme 3-4 PL kryštálového cukru, pridáme roztlačené maliny a zredukujeme.

Tortu podávame preliatu malinovou omáčkou.

Maspoma

Šéfkuchár: Karol Stýblo | Recept z epizódy: 08. 04. 2019

Ďakujeme všetkým našim partnerom relácie

Pridajte komentár k receptu