Pudingový koláč - Tajomstvo mojej kuchyne

Pudingový koláč

Maspoma

Najprv pripravíme základ na korpus: Do misy oddelíme žĺtky od bielkov (môžeme však použiť aj celé vajíčka) a následne k žĺtkom pridáme vanilínový aj kryštálový cukor. Mixérom vyšľaháme zmes do peny, pridáme olej, mlieko a za stáleho šľahania postupne prisypávame múku, kakao a následne instantný čokoládový prášok (Granko). Na záver pridáme prášok do pečiva a vymiešame na hladkú homogénnu zmes. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a postupne ho zľahka primiešavame do zmesi žĺtkov. Hotové cesto vylejeme na maslom vymastený a múkou vysypaný plech. Vložíme do rúry vyhriatej na 180 stupňov Celzia a pečieme asi 25 minút.

Upečený korpus vyberieme a pomocou lyžice urobíme do ešte teplého jamky v pravidelných rozstupoch.

Na svetlý krém pripravíme klasickým spôsobom puding. Keď nám začne puding hustnúť, pridáme k nemu na kocky nakrájané maslo a ďalej miešame. Takto pripravený krém ešte teplý vylejeme na korpus a pomocou lyžice ho uhladíme tak, aby sám stiekol do jamiek.

Rovnakým spôsob pripravíme aj tmavý puding, po primiešaní masla a zhustnutí ho vylejeme na svetlý puding. Ak je to potrebné, koláč zarovnáme, posypeme nastrúhanou čokoládou  a celý zákusok dáme stuhnúť do chladničky.

Maspoma

Šéfkuchár: Kamila Magálová | Recept z epizódy: 05. 05. 2019

Ďakujeme všetkým našim partnerom relácie

Pridajte komentár k receptu