Nepečená mramorovo-tvarohová torta s jablkami - Tajomstvo mojej kuchyne

Nepečená mramorovo-tvarohová torta s jablkami

Maspoma

Sušienky rozmixujeme alebo v igelitovom vrecku nadrobno rozdrvíme, spojíme so zmäknutým maslom a vytvoríme (najlepšie rukami) mastnú drobenku. Hmotu rovnomerne natlačíme na dno tortovej formy (priemer 28 cm) a dáme do chladničky vychladnúť.

Ošúpané jablká nakrájame na kocky, zalejeme do polovice vodou, zasypeme všetkými cukrami a varíme. Občas premiešame. V pohári asi v 100 ml studenej vody rozmiešame puding, pridáme ho do vriacich jabĺk a ešte chvíľku povaríme. Necháme chladiť a občas premiešame. Keď sú jablká skoro vychladnuté, ale nie ešte stuhnuté, natrieme plnku na korpus a zarovnáme. Na jablká navrstvíme piškóty, ktoré môžeme pokvapkať rumom a takto pripravené vložíme do chladničky.

Pri varení a pečení odporúčame použiť skvelé kuchynské pomôcky Tescoma.
Pozrieť katalóg

V 100 ml vody uvaríme kakao na kašu a dáme vychladnúť. Zmiešame tvaroh, smotanu, nátierku a cukry. Vyšľaháme do pevnejšej hmoty, ktorá nesteká. Oddelíme 1/3 krému a primiešame do nej kakaovú zmes.

Na korpus s jablkami a piškótami navrstvíme tvarohovú zmes, potom znova piškóty a na záver tvaroh spolu s kakaovým tvarohom, tak aby nám vznikol mramorový efekt.

Maspoma

Šéfkuchár: Kamila a Pavel | Recept z epizódy: 13. 01. 2019

Ďakujeme všetkým našim partnerom relácie

Pridajte komentár k receptu