Kokosová krémová polievka so šampiňónmi a Avokádovo mangové čatní so syrom v bylinkovom župane - Tajomstvo mojej kuchyne

Kokosová krémová polievka so šampiňónmi a Avokádovo mangové čatní so syrom v bylinkovom župane

Maspoma

Postup polievka: Citrónovú trávu umyjeme a trošku preklepeme. Zázvor očistíme a nakrájame na jemno. Čilli nakrojíme a vyčistíme. Šampiňóny očistíme a nakrájame. Koriander umyjeme, osušíme a nakrájame na hrubšie. Zeleninový vývar s citrónovou trávou, koriandrom, zázvorom privedieme do varu a necháme zredukovať. Do polievky pridáme kokosové mlieko a čilli. Dokoreníme curry, soľou a na miernej teplote necháme dôjsť až dosiahneme jemnú konzistenciu. Čilli vyberieme a premixujeme do hladkej masy. Nazáver pridáme šampiňóny. Môžeme dozdobiť čerstvým koriandrom.
Postup čatní: Petržlenovú vňať a pažítku umyjeme a nasekáme nadrobno. Syr nakrájame na kocky a obalíme v bylinkách. Mango, cibuľu, zázvor, mätu očistíme a nakrájame najemno. Pridáme ocot, trošku vody a privedieme do varu. Stíšime a varíme až do kašovitej konzistencie. Môžeme aj rozmixovať. Avokádo očistíme, zbavíme kôstky a nakrájame na malé kocky. Vmiešame do masy, ďalej nevaríme. Čatní servírujeme na tanier vedľa syrových kociek bylinkovom župane.

Maspoma

Šéfkuchár: Katarína Grich | Recept z epizódy: 22. 04. 2017

Ďakujeme všetkým našim partnerom relácie

Pridajte komentár k receptu


NOVÁ, V PORADÍ UŽ 6. KNIHA RECEPTOV Z OBĽÚBENEJ TELEVÍZNEJ RELÁCIE

Novú knihu si môžete objednať v kníhkupectvách Martinus a Panta Rhei.